STRONA GŁÓWNA MAPA WITRYNY DRUKUJ   In PolishPolski In EnglishAngielski  
 
DJCHEM Chemicals Poland
Firma DJCHEM
   Firma

Historia firmy
Firma DJCHEM CHEMICALS POLAND powstała w 1985 roku. Początkowa działalność firmy to produkcja wyrobów z polistyrenu i handel chemikaliami.DJCHEM CHEMICALS POLSKA S.A W późniejszych latach w DJCHEM CHEMICALS POLAND rozpoczęto wytwarzanie polistyrenu suspensyjnego na bazie styrenu pozyskiwanego z ówczesnych Zakładów Chemicznych Oświęcim.
W 1991 firma rozpoczęła produkcję dwuetylohydroksyloaminy DEHA.
W 1994 roku firma poszerzyła swoją ofertę o DOX-1 (Mieszaninę N,N’-Diarylo-p-fenylenodiamin) oraz DOX-2 (Mieszaninę N,N’-Diarylo-p-fenylenodiamin).
Dalszy rozwój wymagał od DJCHEM CHEMICALS POLAND bardziej wydajnych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W 1997 roku DJCHEM CHEMICALS POLAND we współpracy z Pierwszym Narodowym Funduszem Inwestycyjnym (polskim partnerem inwestycyjnym) przekształcił się w spółkę akcyjną. Kolejnym etapem rozwoju było rozpoczęcie budowy zakładu produkcyjnego w miejscowości Wołomin, oddalonym 20 km od Warszawy.
W 1999 roku nowy zakład produkcyjny rozpoczął masową produkcję która trwa do dziś.

Obecna sytuacja firmy
Obecnie DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. jest liderem technologicznym w produkcji antyutleniaczy i antyozonantów aminowych.DJCHEM CHEMICALS POLSKA S.AFirma koncentruje się na opracowywaniu własnych technologii i rozwiązań opierając się na wiedzy i doświadczeniu własnej kadry technicznej. Wiedza ta jest pogłębiana poprzez nieustanne badanie rynku pod kątem nowych urządzeń i rozwiązań technicznych.
Produkcję nadzoruje elektroniczny system Delta V 2000 amerykańskiej firmy Emmerson. Zakład posiada pełną infrastrukturę – zaopatrzenie w wodę, energię cieplną i elektryczną , a także systemy oczyszczania i utylizacji niebezpiecznych ścieków i odpadów.
Strategia DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. koncentruje się na optymalizacji procesów produkcyjnych oraz na polepszaniu jakości wytwarzanych produktów w celach zwiększenia satysfakcji Klientów. Wraz z nieustannym rozwojem naszej produkcji maleją współczynniki zużycia surowców, energii, wody, wytwarzanych ścieków i odpadów oraz emisji gazów do atmosfery w przeliczeniu na tonę wytwarzanych produktów.

Copyright © 2010 DJCHEM CHEMICALS POLAND ul. Łukasiewicza 11a, 05-200 Wołomin, Polska tel: +48 (22) 787-63-46, E-mail: djchem@djchem.com.pl